O Zespole Poznaj bliżej Cover Garden

Nie jesteśmy typowym składem coverowym, jakich wiele jest na muzycznym rynku. Jesteśmy grupą profesjonalnych, starannie wykształconych muzyków z ogromnym doświadczeniem: każdy z nas od lat działa aktywnie na scenie i w studiu, grając muzykę we wszystkich stylach, w najróżniejszych składach. 

         Nazwa zespołu w żartobliwy sposób nawiązuje do Covent Garden - londyńskiej dzielnicy z wytwornym, królewskim teatrem operowym i baletem. Aluzja nieprzypadkowa - staramy się, by nasze wykonania, dobór repertuaru oraz kultura bycia na scenie i poza nią, były zawsze na najwyższym poziomie.

         Grupa powstała w 2001 roku i od tego czasu występowaliśmy na jednej scenie u boku takich gwiazd, jak: Kayah, Lady Pank, Hanna Banaszak, De Mono, Bajm, Dżem, Robert Janowski, Tomasz Kammel, Krzysztof Tyniec, Kombii.

         Graliśmy w znanych i prestiżowych miejscach (Arena w Poznaniu, Hala Ludowa we Wrocławiu, Klub Foksal 19 w Warszawie, katowicki Spodek) dla takich firm, jak: Wrigley, Emirates czy Schatt Decor. Gramy w 100% na żywo, nasze wykonania są pełne energii i brzmią, jak prawdziwy koncert. Dzięki temu każdy nasz występ jest niepowtarzalny!

 

Beata - śpiew.

Współpracuje  m.in. z kabaretem Koń Polski oraz śpiewa hymny na galach bokserskich transmitowanych przez największe stacje telewizyjne. Posiada duże doświadczenie w nagraniach programów telewizyjnych, zwłaszcza festiwali kabaretowych. Zdobyła wiele nagród: na Festiwalu Piosenki Francuskiej, czy Festiwalu im. Anny German. Wygrała też program „Szansa na Sukces” z piosenkami Pawła Kukiza.

 

 

Jacek - instrumenty klawiszowe.

Ukończył liceum muzyczne w klasie fortepianu, studiował kompozycję w poznańskiej Akademii Muzycznej. Pianista, kompozytor, aranżer, klawiszowiec, producent muzyczny. Aktywny na polu muzyki rozrywkowej (koncerty, praca w studiu), chóralnej i teatralnej (kompozycje i aranżacje do spektakli): T. Nowy w Poznaniu, T. Polski w Szczecinie i wiele innych.

 

 

Wojtek - gitary, śpiew.

Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie gitary klasycznej. Współpracuje z Teatrem Muzycznym, Teatrem Wielkim i Teatrem Nowym w Poznaniu. Gitarzysta, lutnista, kompozytor i aranżer. Zajmuje się realizacją dźwięku i pracą studyjną.

 

 

Piotr - gra na kontrabasie i gitarze basowej.

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma na swoim koncie wiele rejestracji  płytowych i telewizyjnych oraz udział w prestiżowych festiwalach jazzowych:  Poznań Jazz Fair i Jazz Jamboree.

 

 

Andrzej - perkusja.

Choć jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie perkusji klasycznej, jego specjalnością stała się gra na bębnach i instrumentach perkusyjnych. Muzyk sesyjny i estradowy. Wziął udział m.in. w wielkim widowisku muzycznym Rogera Watersa - "Ca Ira".